Design and Programm AWCM Team Corum merkeze bagli Gökköy köyü, Corum, corum köyleri, yemek tarifleri, kiz isimleri, erkek isimleri Çorum, corum köyleri,yemek tarifleri, kız isimleri, erkek isimleri Tüm hakları saklıdır
Site Ana Sayfa
Gökköy Radyosu - ilaç gibi radyo
   19. Ekim 2018, Cuma      
 Ana Sayfa
 İlimiz Çorum
 Köyümüz Gökköy
 Gökköy Derneği
 Duyurular
 Kaybettiklerimiz
 Yaşam ve kültür
 Video-slayt
 Arşiv
Albümler
Yazarlar
Favorilerime Ekle!
  Ana Sayfa > Arşiv >  > 

Kazim Dogan (1) Memik

HEP BERABER ALKIS TUTALIM

Gökköy köyünün internet sitesinden, kendi köylülerimizi örgütlemek adina degerli, paylasayi seven, hümanist, kafasi aydin arkadaslarin cesitli önerilerle caba sarfettiklerini, ya da yasama dair bizi sarmalayan sorunlar hakkindaki düsüncelerini paylasmak aydinlama bir koridor acmaya calistiklarini hep beraber izliyoruz.
                75442   (defa okundu)               

01 Ocak 2007        00:03:27        6535   (defa okundu)     

Kazim Dogan (1)
        

HEP BERABER ALKIS TUTALIM

«Bir elin nesi var iyi elin sesi var» özdeyisinin ne anlama geldigini 10-12 yasina gelmis her insan bilir sanirim. Örgütlü toplumlarin sorunlari daha kolay ve cabuk cözdügüne de katilmayan insan yoktur diye düsünüyorum. Gökköy köyünün internet sitesinden, kendi köylülerimizi örgütlemek adina degerli, paylasayi seven, hümanist, kafasi aydin arkadaslarin cesitli önerilerle caba sarfettiklerini, ya da yasama dair bizi sarmalayan sorunlar hakkindaki düsüncelerini paylasmak aydinlama bir koridor acmaya calistiklarini hep beraber izliyoruz. Kaleminize, düsüncenize, yüreginize saglik. Ancak yapilan önerilere ve her konudaki düsünce acilimlarina karsi bir kayitsizligin ya da yeterli derecede ilginin olmadigida acik. Bu durumda insanin aklina iki sey geliyor.

1)Ya yapilan öneriler insanlarimizin birebir gündemleriyle örtüsmüyordur, ya da bizim insanlarimiz cok duyarsiz. Aslinda bu iki neden birbiriyle baglantili, birbirini tamamlayarak cevaplanmaya calisildiginda dogru bir sonuca varilabilir. Ve bu sonuc üzerinden yapilan önerilerin yasama gecirilme olasiligi daha fazladir diye düsünüyorum. Örnegin: Nurettin Ilhan'ín getirdigi öneriyi ele alalim.Yüzünü aydinliga dönmüs, burnunun ucuna degil uzaklara bakmayi beceren insanlar icin,hic kuskusuz, alkislanacak ve desteklenecek bir öneri. Kisa yoldan «burada benim kazancim ne olacak» diye düsünüldügünde öneriye yanit olumsuz olacaktir, ve ögle de oluyor. Oysa yapacagimiz mini minicik yardimlasmayla, dayanismayla , aydin beyinlerin yetismesine vesile olarak, böylece karanliga bir kursunda bizim sikacagimiz, olaki birgün yetisen bu insanlarin bize ya da bizden sonraki kusaklara dolayli, ya da dolaysiz yardimlarinin dokunacagi görülemiyor.Yani uzagi görmekten bihaber, burnumuzun ucuna bakip kisa günün kazancini düsünüyoruz. Bu durumu ortadan kaldirmak icin bu öneriyi ya da önerileri insanlarin dolaysiz cikarlarina yardim edebilecek diger önerilerle birlestirmek gerekir diye düsünüyorum. Söyle ki. Bir cok köylümüz sanirim Erenler cenaze Fonu'na kayitli ve bir cogu da üye olmayi düsünüyor. Cünkü ölüm herkesin kapisini er ya da gec calacak ve her insanin basina gelecek. Avrupada yaklasik 200 tane Gökköylü yasiyor. Aylik 5 € senelik 60 € eder: 60x200=12.000 €.

Demek istedigim su: Cenaze fonlarina giden bu paralari, kendi olusturacagimiz bir yardimlasma fonunda toplayarak hem her insanin yararlana bilecegi hemde elinde imkani olmayan genc yeteneklere yardim ederek güzel bir ise imza atmis oluruz.

Yukarida belirttigimiz gibi örgütlü toplumlar problemlerini daha kolay cözer ve onorlu bir yasam sürmenin gururuyla basi dik dolasirlar. Örgütlü olmak nizam ve intisam demektir. Etrafimiza baktigimizda hayatimizin akisini kolaylastiran bir cok seyde bu düzeni ve örgütlülügü görürüz. Trafikte bu böyledir, okulda hastahanede günlük hayatimizda, uyuma, yemek yeme ise gitme saatleri hep ayni düzenek icindedir. Müzikteki ritm, kalbimizin atisi bir saat gibi ayni düzenek icindedir ve yasadigimiz dünya da boslukta dönerken ayni düzenek icindedirler. Bu örgütlülügü ve dayanismayi insanoglu evrensel boyuta tasima noktasindan, insanin insani sömürmedigi, ezmedi, hor görüp asagilamadigi düzeni saglayacak bir örgütlülügü ve dayanismayi göstermekten cok uzak. Önerim, evrensel ya da ulusal boyutta degil, hatta bölgesel boyutta bile degil. Bir nokta boyutunda Gökköylüler olarak örgütlenme becerisini gösterebiliriz.

27.01.2007 de Köln´deki bulusmada bütün bunlari tartisabiliriz,ve diyorum ki Evrendeki bu ritme ve örgütlülüge bizde katilip HEP BERABER ALKIS TUTALIM.

Sevgiyle Kazim Dogan, Hemer


  Geri Geri Arkadaşına Yolla Arkadaşına Yolla Yazdır Yazdır Yukarı Yukarı  

Arşiv
 
Kazim Dogan (1) Memik

HEP BERABER ALKIS TUTALIM
Tüm hakları saklıdır