Design and Programm AWCM Team Corum merkeze bagli Gökköy köyü, Corum, corum köyleri, yemek tarifleri, kiz isimleri, erkek isimleri Çorum, corum köyleri,yemek tarifleri, kız isimleri, erkek isimleri Tüm hakları saklıdır
Site Ana Sayfa
Gökköy Radyosu - ilaç gibi radyo
   19. Ekim 2018, Cuma      
 Ana Sayfa
 İlimiz Çorum
 Köyümüz Gökköy
 Gökköy Derneği
 Duyurular
 Kaybettiklerimiz
 Yaşam ve kültür
 Video-slayt
 Arşiv
Albümler
Yazarlar
Favorilerime Ekle!
  Ana Sayfa > Arşiv >  > 

Kazim Dogan (2)

Gökköy'de Yas Var....

Dost özlemini yüreğinde hisseden iki arkadaş olarak birbirinden habersiz aynı konuda girişim başlatmıştık Gökköylüleri bir internet sitesiyle buluşturma düşüncesini Fehmi İlhan'a açtığımda, Yusuf'un da böyle bir girişimi olduğunu öğrenecektim.
                79145   (defa okundu)               

01 Haziran 2007        20:05:29        6951   (defa okundu)     

Kazim Dogan (2)
        gokkoy@arcor.de

                                                     Kırılmış gönül dalım
                                                     Sessiz ve kimsesizim
                                                     İçerim boran ve kar
                                                     Dışarda bahar varmış
                                                     Küsmüşüm dünüme yarınıma
                                                     Gelecekte güzel günler varmış 
                                                     Dışarda ağaçlar çiçek açmış
                                                     İçimde zemheri ve kış
                                                     Kar yolları kapatmış
                                                     Dışarıda mevsim baharmış
                                                     Umutlarım umutlarım.....
                                                     Bitmeyen umutlarım..varmış
                                                     Kar yolları kapatmış
                                                     Vuslat başka baharlara kalmış

                                                                  E. Taşkın

Çocukluğumuz birlikte geçmişti. Sonra yollarımız ayrıldı. Yıllar sonra güzel raslantılarla yeniden görüşmeye başladık. Dost özlemini yüreğinde hisseden iki arkadaş olarak birbirinden habersiz aynı konuda girişim başlatmıştık Gökköylüleri bir internet sitesiyle buluşturma düşüncesini Fehmi İlhan'a açtığımda, Yusuf'un da böyle bir girişimi olduğunu öğrenecektim. Bir iş arkadaşına yaptıracağını anlattı büyük bir heyecanla Yusuf. 'Neden biz kendimiz yapmayalım' diye sormuştum. Öyle ya küçük bir tecrübem vardı. El yordamıyla daha iyisini öğrenebilirdik. Tek merkezli sitemize işte böyle birlikte yol verdik. Dizaynından resimlerine kadar kararlar ortak alınıyordu. Ve ilimizin ilk sitelerinden biri olma özelliğini taşıyan Gökköy sitesini tıklayanların sayısı hızla artıyordu.

Bununla yetinmek istemiyorduk. Avrupa'da yaşayan Gökköylüleri bir kez olsun buluşturmak, doğduğumuz topraklar için de projeler üretmek, pek gidemesek de beldemize yararlı olmak istiyorduk. Nurettin İlhan'in eğitim ve çöp projesi büyük bir tartışma yarattı. Yusuf çöp konusunda Balkan ülkelerinde uyguladığı bir sistemin benzerini doğduyu köye kazandırmak istiyordu. Birileri ise yolu, suyu bahane ederek engellemek istiyordu O'nu.. 

Eitorf'da da çok aktifdi.  Arkadaşları Yabancılar Meclisi Başkanı'nı  'Elindeki son parça ekmeğe kadar paylaşmak isteyen biri' olarak tanımlıyordu. Farklı dil, din ve ırktan bütün insanların sevgisini kazanmıştı.

Köln'de yapılan Gökköylüler toplantısında üstlendiği çöp projesini anlattı. Avrupa Birliği bütçesinden yararlanabileceğini, çöpün aslında önemli bir hammedde olduğunu, bir kaç köylümüz için de yeni iş alanı olabileceğini söyledi.

Gökköy Şenliği'nde 'başarı' sevincimizi paylaştık. Yılların düşü nihayet gerçekleşmişti. En son O'na, gece yarısı evimin önünde,  Eitorf'a doğru yola çıkarken el salladım. Ayrılığın mutlak olduğunu bilmeden..  Önceki gün uzaktan gelen ses ölümünü haber verdiğinde, kötü bir şaka yapıldığını sanmıştım.

Aydın, Aylin babasını, Bediha eşini, bizler can dostumuzu, Gökköy ise, aydın bir evladını kaybetti. Çok genç yaşta, hiç beklenmedik bir anda.  Gökköy yaslı. Gökköy üzgün. Yusuflar'ın yeri dolmuyor. Başınız sağolsun. 

Sen yüreğimizdeki güzel dost, rahat uyu; mekanın cennet olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yusuf Alataş'ın ölüm haberini ulusal gazeteler Milliyet (üstte) ve  Hürriyet(altta) 20.06.2007 tarihli Avrupa sayfalarında okurlarına duyurdular.  Geri Geri Arkadaşına Yolla Arkadaşına Yolla Yazdır Yazdır Yukarı Yukarı  

Arşiv
Kazim Dogan (2)

Gökköy'de Yas Var....
 
Tüm hakları saklıdır