Design and Programm AWCM Team Corum merkeze bagli Gökköy köyü, Corum, corum köyleri, yemek tarifleri, kiz isimleri, erkek isimleri Çorum, corum köyleri,yemek tarifleri, kız isimleri, erkek isimleri Tüm hakları saklıdır
Site Ana Sayfa
Gökköy Radyosu - ilaç gibi radyo
   19. Ekim 2018, Cuma      
 Ana Sayfa
 İlimiz Çorum
 Köyümüz Gökköy
 Gökköy Derneği
 Duyurular
 Kaybettiklerimiz
 Yaşam ve kültür
 Video-slayt
 Arşiv
Albümler
Yazarlar
Favorilerime Ekle!
  Ana Sayfa > Gökköy Derneği >  > 

23. Gökköy Şenliği'nden Haberler

Yemek dağıtımı bu sene ilk defa üç ayrı masadan yapıldığı için herhangi bir sıra ve bekleme sorunu olmadı; yemekler bol bol dağıtılıp. Tahminen 650/700 konuğun tamamına yemek ulaştırıldı. Saat 17.00 suları şenliğin Kurucöz bölümü tamamlandı. Mıntıka temizliği yapılıp alan terk edildi.
                36536   (defa okundu)               

23. Gökköy Şenliği hüzünlü başladı, sevinç ile bitti. Satı (Güzel) Şahin vefatı ile şenlik programı rötarlı başladı.

 

Kurban sahipleri, kurban etlerini şenliğe yetiştirmek için sabah erken saatlerde hummalı bir çalışmaya koyuldular. Kurucöz tekkesinde kazanlar kaynamaya, yemekler yapılmaya, pişirilmeye mutfak ekibi tarafından başlandı. Menüde etli pilav, aşure, üzüm ve karpuz vardı.

Saatler ilerledikçe konuklar da gelmeye başladı.

 

Fehmi İLHAN, açılış konuşmasında bu sene şenlikte toplanan bağışların, Cemevi yapımına bağışlanacağını dile getirdi. Davul zurna eşliğinde halaylar çekildi. Yemeklerin hazır olduğu anonsu duyulunca yemek servisine geçildi. Yemek dağıtımı bu sene ilk defa üç ayrı masadan yapıldığı için herhangi bir sıra ve bekleme sorunu olmadı; yemekler bol bol dağıtılıp. Tahminen 650/700 konuğun tamamına yemek ulaştırıldı.  Saat 17.00 suları şenliğin Kurucöz bölümü tamamlandı. Mıntıka temizliği yapılıp alan terk edildi.

 

Şenliğin akşam kuşağı saat 20.00’da okulun bahçesinde Muzaffer Ardıç, Selim Tanış ve Nazlı Doğan’ın damadı Ali Bey’in sazı eşliğinde konser ile başladı. Her sene olduğu gibi gündüz satılan numaralı çikolatalar ile hazırlanmış piyango çekilişlerinde üç tane Çorum Özel Hastanesi Çekap, bir tane çeyrek altın, saat, tepsi, bardak gibi hediyeler talihlilerine verildi. Programda Gazi Alkan, Umut Akış ve Mustafa Keser birbirinden güzel türküleri ile konuklara türkü ziyafeti verdiler. Halaylar ve program gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

 

2013 yılı, 23. Gökköy Köyü Şenliği herhangi bir tatsızlık yaşanmadan gerçekleştirildi.

 

23. Şenliğimizde hizmet kollarında gönüllü olarak görev alanların isimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Mutfak Ekibi:

Gazi ALKAN, Narin AKKAN, Sebile TEMİZ, Zeynep İLHAN, Miney SUCU, Lütfiye ARDIÇ, Elif SUCU, Fidan ALATAŞ, Fadime TAMAM, Pakize GÜL ve Cemile ŞAHİN.

Yemek Dağıtımı Ekip 1:

Nazlı SUCU, Alaaddin TEKİN, Nurettin İLHAN ve Hüseyin ALUŞ.

Yemek Dağıtımı Ekip 2:

Hasan YALÇIN, Hüseyin ÖKCÜN, Hüseyin UPRAK, Musa AKTAR ve İbrahim ALUŞ.

Yemek Dağıtımı Ekip 3:

Hüseyin NAYKI, Mustafa SUCU, Cuma DUMAN, Haydar TURAN ve Musa YALÇIN.

Kurban Sahipleri:

Yaşar AYDIN, Servet ŞAHİN, Hüseyin NAYKI, Halil ARDIÇ, Mustafa SUCU, Hasan YALÇIN, Musa YALÇIN, Ahmet AKKAN ve Ahmet SAĞLIK.

Çevre Temizliği Yapan Ekip:

Ahmet AKKAN, Satılmış SUCU, Arap GÜL, Sercan GÜL, Cuma DUMAN, Hüseyin İLHAN, Nurettin İLHAN, Fehmi İLHAN, Seyfettin İLHAN, Murat İLHAN, Nihat İLHAN, Eren İLHAN, Edanur İLHAN ve Nebiha İLHAN.

 

Hizmette emeği geçen tüm dostlara sonsuz teşekkür ederiz. Hizmet edipte isimlerini buraya yazmayı unuttuğumuz dostların hoşgörüsüne sığınırız.

                                                                                                        GKKYDD Yönetim Kurulu.


  Geri Geri Arkadaşına Yolla Arkadaşına Yolla Yazdır Yazdır Yukarı Yukarı  

Gökköy Derneği
 
23. Gökköy Şenliği'nden Haberler
Tüm hakları saklıdır