Design and Programm AWCM Team Corum merkeze bagli Gökköy köyü, Corum, corum köyleri, yemek tarifleri, kiz isimleri, erkek isimleri Çorum, corum köyleri,yemek tarifleri, kız isimleri, erkek isimleri Tüm hakları saklıdır
Site Ana Sayfa
Gökköy Radyosu - ilaç gibi radyo
   21. Ekim 2018, Pazar      
 Ana Sayfa
 İlimiz Çorum
 Köyümüz Gökköy
 Gökköy Derneği
 Duyurular
 Kaybettiklerimiz
 Yaşam ve kültür
 Video-slayt
 Arşiv
Albümler
Yazarlar
Favorilerime Ekle!
  Ana Sayfa > Arşiv

Ahmet Saglik

GÖKKÖY’ÜN SACAYAĞI ÇORUM’DA TOPLANDI

Gönlü ve gözü GÖKKÖY de olanlara, yüreği GÖKKÖY için atanlara sonsuz selam.
                76821   (defa okundu)               

01 Şubat 2007        23:47:38        5909   (defa okundu)     

Ahmet Saglik
        

 

              GÖKKÖY’ÜN ÜÇ SACAYAĞI ÇORUM’DA TOPLANDI

 

              Köyümüzün SORUNLARI ve geleneksel 17. GÖKKÖY ŞENLİĞNİ görüşmek üzere ANKARA’DAN gelen Derneğimiz heyetinin çağrısı üzerine, Çorum’daki dernek yönetimi, köyümüz muhtarı ve ihtiyar heyeti üyeleri ile birlikte gündüz ve gece olmak üzere iki toplantı yapıldı.

            1. Toplantıda öncelikle köyümüz adına yapılan ve yapılacak olan tüm işlerde birlikte çalışılması, işi yapacakların üç tüzel kurumca desteklenmesi, birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi, herkesin ekonomik, beyin ve emek gücü oranında elini taşın altına koyması, görev sorumluluktan kaçınılmaması kararı alındı.

             2. Bu prensip kararından sonra kapalı bulunan ve tapusu köyümüz adına kullanımı Milli Eğitime ait olan okulumuzun ‘Gökköy Kültür Merkezi, Kütüphanesi, Hizmet Binası vb. gibi’ işlerde kullanmak üzere Muhtarlığımızca Valilikten istenmesi konusu görüşüldü. Verilmiş bulunan talep dilekçesinin en kısa sürede sonuçlandırılması için çaba harcanması kararlaştırıldı.

             3. Daha önceden porsfektif çukuru yapılmış kanalizasyon sorunu ile köy yolunun asfaltlanması sorunu görüşüldü. Bunun için üç tüzel kişilikçe oluşturulacak komisyonun ilgili yerlerle görüşmeler yaparak işlerin olumlu şekilde sonuçlandırılması uygun görüldü.

             4. Bu yıl Ağustosun ilk haftasının ilk cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan 17. GÖKKÖY ŞENLİĞİ konuşuldu. İhtiyar heyeti ve her iki dernek temsilcileri şenlik için çalışmalarda birlikte hareket ederek en güzel ve yararlı biçimde yapılması kararlaştırıldı. En geç üç hafta içinde konuların belirlenip çalışmaların başlatılması kararı alındı.

            5. Avrupa GÖKKÖY ŞENLİĞİ haberi konuşuldu. Duymayanlara bilgi verildi.

            6.Oluşturulan EĞİTİM TARDIMI ESASLARI taslığı hatırlatıldı. Her türlü katkı ve yardım istendi. Önemi anlatıldı.

            7. Köyümüzün çöp yani atıkları konusu konuşulup oluşturulacak projeler anlatıldı.5.6. ve 7.projelerin AVRUPA ‘da ki çalışma ayakları anlatıldı. Bunların desteklenmesi kararlaştırıldı.

            Bunlarla ilgili yazılacak olanlar şimdilik yorumsuz olarak bu kadar yazıldı. İleride daha ayrıntılı ve gerektiğinde yorumu da yapılarak güzel haberlerde buluşmak üzere hoşça kalın.

            Gönlü ve gözü GÖKKÖY de olanlara, yüreği GÖKKÖY için atanlara sonsuz selam.


  Geri Geri Arkadaşına Yolla Arkadaşına Yolla Yazdır Yazdır Yukarı Yukarı  

Arşiv
Ahmet Saglik

GÖKKÖY’ÜN SACAYAĞI ÇORUM’DA TOPLANDI
 
Tüm hakları saklıdır