Design and Programm AWCM Team Corum merkeze bagli Gökköy köyü, Corum, corum köyleri, yemek tarifleri, kiz isimleri, erkek isimleri Çorum, corum köyleri,yemek tarifleri, kız isimleri, erkek isimleri Tüm hakları saklıdır
Site Ana Sayfa
Gökköy Radyosu - ilaç gibi radyo
   19. Ekim 2018, Cuma      
 Ana Sayfa
 İlimiz Çorum
 Köyümüz Gökköy
 Gökköy Derneği
 Duyurular
 Kaybettiklerimiz
 Yaşam ve kültür
 Video-slayt
 Arşiv
Albümler
Yazarlar
Favorilerime Ekle!
  Ana Sayfa > Gökköy Derneği
22.GÖKKÖY KÖYÜ ŞENLİĞİ HABERİ

22.GÖKKÖY KÖYÜ ŞENLİĞİ HABERİ

22. Gökköy Köyü Şenliği 03.08.2012 tarihinde Gökköy İlkokulu bahçesinde davul-zurna eşliğinde halaylar çekilerek, Ankara Dernek Lokalinin önünden hareket eden dernek otobüsünün Gökköy Köyüne gelmesi beklenildi. Saat 24.00 suları dernek otobüsünün köye girişi ile gelen yolcular karşılanıp, ertesi gün buluşmak üzere kalacakları evlere gittiler.
                66386   (defa okundu)               

Sabah Ahmetşıh ziyaretgâhında erken saatlerde adak sahipleri adaklarını keserek şenlik görevlilerine teslim ettiler. Muratoğlu tekkesinde olan program misafirlerinin şenlik alanına gelmeleri ile saat 11.50’de başladı. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından program sunucusu Hasan YALÇIN günün anlamına dair kısa konuşma yaptı. Ardından Ankara dernek başkanı Ethem YALÇIN sahneye davet edildi. Başkan konuşmasında şenlik ile ilgili birlik beraberliğin önemimi vurguladı. Ardından Çorum dernek başkanı İbrahim ALUŞ konuşma yapmak üzere sahneye davet edildi. Başkan ALUŞ konuşmasında şenliklerin önemine değindi. Konuşmaların ardından müzikler eşliğinde şenlik akışı coşkuyla devam etti. Köylümüz Halil GÜNEŞ’in oğlu Tolga GÜNEŞ sazı ve birbirinden güzel türküleriyle şenlik programına renk kattı. Bu arada birbirlerini uzun süredir görmeyen eş, dost, hısım, akraba birbirleriyle hasret giderdiler. Şenliğe gelen misafirlerimiz makbuz karşılığında maddi bağışlarla derneğe katkıda bulundular.  Akşam çekilecek olan piyango için bilet satışları gün boyunca devam etti.   

Yemeğin hazır olması anonsu ile yemek servisine geçildi. Menüde etli pilav, aşure çorbası ve üzüm vardı. Yönetim tarafından görevlendirilen kişiler aracılığıyla İki yönden dağıtılan yemekler self servis olarak sırayla misafirlere ikram edildi.

Yemekler yenildikten sonra davul-zurna eşliğinde gençler tarafından halaylar çekilerek şenlik programının gündüz kuşağı sonlandırıldı.

Gündüz programının sona ermesinin ardından köylüler evlerine dağıldılar. Saat 18.00’de köy problemlerini çözmek ve cemevi inşaatı ile ilgili heyetten bilgi almak için köy odasındaki toplantıda köylüler bir araya geldiler. Saat 20.30 ‘şenliğin akşam programı okulun önünde başladı.

Okulun önündeki programda Hasan YALÇIN’ın açılış konuşmasının ardından Fehmi İLHAN bir konuşma yaptı. İlhan konuşmasında bu güzel dostluğun devam etmesi dileklerinde bulundu.  Arkasından Yaşar DURAK ‘ın kızları güzel eserler seslendirdiler. Peşinden Sadık TAŞKIRANın torunu Gülçin DEDE, İlkem YALÇIN, Tolga GÜNEŞ ezgileriyle geceye renk kattılar. Aralarda çekiliş yapılarak talihliler belirlendi. Hediyeler dağıtılarak sahiplerini buldu. Yaklaşık 300 kişilik gençlik davul- zurna eşliğinde halaylar çektiler. 

22. Gökköy şenliği hiçbir olumsuzluk, tatsızlık yaşanmadan geniş bir katılımla son buldu.

Hizmet Edenler.

Yemek Pişirenler:

Satı TAŞIN, Gülbeyaz DOĞAN, Narin AKKAN, Hanım TEMUR, Döndü YALÇIN.

Yemek Dağıtanlar:

1.ekip-Musa YALÇIN. Sadık YALÇIN, Mürsel GÜL, Saniye ALUŞ, Mürşide YALÇIN

2.ekip-Mustafa DOĞAN, Kenan TAŞIN, Sevgi CENİK, Hatice ÖZBEY, Sultan YALÇIN, Ahmet AKKAN.

Mutfakta Yardım Edenler:

Yüksel YALÇIN, Arap GÜL, Murat ALUŞ,

Temizlik Yapanlar:        

Fehmi İlhan, Hüseyin Akkan, Hikmet Doğan, İbrahim ALUŞ, Ahmet SAĞLIK, Kamil UPRAK

Piyango Satanlar:

Alaaddin Tekin, Handan Cenik. Ayşegül Güllü

Anfide Görevli; Serkan TEMİZ

 

Gerek hizmetleri ile gerek ise dostluklarımızı pekiştirmede, uzakları yakın ederek şenlikte bulunan değerli köylülerimize-dostlarımıza sonsuz teşekkürler.

2013 yılında yapılacak 23 şenliğimizde görüşmek dileği, temennisi ile hoşcakalın.

 

GKYDD ŞENLİK KOMİTESİ.05/08/2012


  Geri Geri Arkadaşına Yolla Arkadaşına Yolla Yazdır Yazdır Yukarı Yukarı  

Gökköy Derneği
22.GÖKKÖY KÖYÜ ŞENLİĞİ HABERİ
 
Tüm hakları saklıdır