Design and Programm AWCM Team Corum merkeze bagli Gökköy köyü, Corum, corum köyleri, yemek tarifleri, kiz isimleri, erkek isimleri Çorum, corum köyleri,yemek tarifleri, kız isimleri, erkek isimleri Tüm hakları saklıdır
Site Ana Sayfa
Gökköy Radyosu - ilaç gibi radyo
   19. Ekim 2018, Cuma      
 Ana Sayfa
 İlimiz Çorum
 Köyümüz Gökköy
 Gökköy Derneği
 Duyurular
 Kaybettiklerimiz
 Yaşam ve kültür
 Video-slayt
 Arşiv
Albümler
Yazarlar
Favorilerime Ekle!
  Ana Sayfa > Gökköy Derneği
2014 GÖKKÖY ŞENLİĞİ VE CEM TÖRENİ

2014 GÖKKÖY ŞENLİĞİ VE CEM TÖRENİ

Bu seneki organizasyonu üçlü sacayağı dediğimiz Muhtarlık, Ankara ve Çorum Dernekleri tarafından

organize edildi. Şenlik sönük geçse de akşam yapılan Cem töreni herkesin beğenisini aldı.

Emeği geçen tüm dostlara çok teşekkür ederiz.
                69829   (defa okundu)               

    Bu sene Gökköy Köye Şenliği 01.08.2014 Cuma akşamı okul bahçesinde davul zurna eşliğinde köylülerimizin katılımı ile başladı. Saat 00.00’a kadar süren eğlence gençlerin halay oynaması ve diğer katılımcılarında sohbetleri ile uzun süredir görüşmemenin verdiği özlem hasretin giderilmesini sağlamış oldu

    Cumartesi günü program Cemevi’nde erken saatlerde hummalı bir şekilde yemeklerin hazırlanması ile başladı. Konukların ve misafirlerin toplanması ile saat 11.00’da Cemevi açılış töreni başladı. Sunuculuğunu Mustafa Çelebi köyünden CHP Milletvekili adayı Muharrem Bozdoğan’nın yaptığı tören Cemevi yapımında çok emeği olan Ali Ürün'ün konuşması ile devam etti. Hacıbektaş-ı Veli Vakfı Çorum Şubesi Semah ekibi semah döndüler. Açılışa misafirimiz olan ve varlıkları ile bizi onurlandıran; Sayın Hacıbektaş-ı Veli Vakfı Çorum Şubesi Başkanı ve Dedesi Nurettin Aksoy, CHP Çorum İl Başkanı Cengiz Atlas, Çorum ADD Başkanı Uğur Demirel, CHP Çorum Belediyesi Meclis Üyesi Ulaş Yıldırım, Cemevi Müteahhitti Ali Ekber Üşümez, Gökköy Köyü eski ve yeni muhtarları Satılmış Sucu, İlker Tolan, Ankara GKYDD Başkanı Etem Temiz, Başkan Yardımcısı Nursel Gül ve yönetim kurulu üyeleri, Çorum GKKGD Başkanı İbrahim Aluş ile yönetim kurulu üyeleri, Cemevi mütevelli heyetinde Ali Ürün, Yusuf Kiraz ve geniş bir katılım ile kırmızı kurdelenin kesilmesiyle açılış yapıldı. Açılışın hemen peşinden Cemevi önünde bunulan Atatürk büstünün açılışı CHP Çorum İl Başkanı Cengiz Atlas tarafından yapıldı. Binanın gezilmesinin ardından yemek servisine geçildi. Ceviz ağacı, Ahmetşıh türbesi bahçesi ve Cemevi yemekhanesinde yemekler ikram edildi.

    Ayni dakikalarda şenlik okulun önünde Koçak müzik grubunun oyun havaları ile devam etti. Okulun önündeki tören piyango çekilişiyle son buldu.

    Akşam saat 20.30’da Cemevi’nde Cem töreni yapıldı. Dedemiz Nurettin Aksoy’un önderliğindeki cem törenine çok kalabalık bir katılım oldu.

    Bu seneki organizasyonu üçlü sacayağı dediğimiz Muhtarlık, Ankara ve Çorum Dernekleri tarafından organize edildi. Şenlik sönük geçsede akşam yapılan Cem töreni herkesin beğenisini aldı.

    CEMDE 12 HİZMET

MÜRŞİD (DEDE) Nurettin Aksoy

REHBER AŞIK BABA (Akcalı Köyünden)

GÖZCÜ Arap Özden

ÇERAĞCI (DELİLCİ) Hasan Yalçın

ZAKİR (AŞIK)  İsmet (Bekaroğlu Köyünden)

SÜPÜRGECİ(FERRAŞ) Sevgi Cenikli

Serap Gül

Ali Ürün

IBRİKCİ Etem Yalçın

KAPICI İlhan Özbey

Handan Cenikli

Yeliz Durak

Yusuf Kiraz

Arap Taşın

Mustafa Keser

Musa Özdemir

Musa Aktar

ANFİ GÖREVLİLERİ Hikmet Doğan, Kenan Taşın 

    YEMEK YAPIMI VE DAĞITIMI

Aşcı Sedat Kiraz

Hüseyin Akkan

Nursel Gül

Döndü Ürün

Nurcan Tolan

Nafi Şahin

Serbülent Tolan

Keklik Doğan

    Emeği geçen tüm dostlara çok teşekkür ederiz.


  Geri Geri Arkadaşına Yolla Arkadaşına Yolla Yazdır Yazdır Yukarı Yukarı  

Gökköy Derneği
2014 GÖKKÖY ŞENLİĞİ VE CEM TÖRENİ
 
Tüm hakları saklıdır